mięśnie kegla męskie

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla ćwiczenia kulki

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najodpowiedniej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z czasem można także trenować w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie ważne jest to, aby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego warto ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży wolno obecnie zakupić odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że przynoszą fenomenalne efekty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się także problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie zajmują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.