Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite i w szeregu przypadków zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są de facto smaczne i warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba oraz dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

W najwyższym stopniu szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odnaleźć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, od czasu do czasu egzotycznych dań.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dziś z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz optymalne polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.