szarlotka z kasza jaglana

Dziś koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy artykuły coraz to mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne produkty. Z tego powodu coraz to częściej również szuka się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje pod każdym względem odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Często zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one równie wiele produktów odżywczych, jakkolwiek organizm po prostu znosi je o wiele przyzwoiciej. Świetnym przykładem trafnego artykuły jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach bardzo niejednokrotnie a dziś niestety została zapomniana.

kasza jaglana z warzywami

Na szczęście coraz to więcej osób lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od standardowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? A więc riposta na to pytanie jest niezmiernie prosta – kasza jaglana to zupełnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to nadzwyczaj delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej aniżeli stereotypową, popularną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu lecz jest tego warte, bowiem wrażenia smakowe są w gruncie rzeczy fajne. Z jakiego powodu niemniej jednak musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma bardzo dużo pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar albo trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niesłychanie należytym źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, jednak nie jedynie, dostarcza albowiem też witaminy z grupy E, które bardzo poprawiają pamięć oraz koncentrację a również dużo kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To idealny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza bardzo odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany wobec tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.